Pepitka - z czym zestawiać ubrania?

2022-04-21
Pepitka - z czym zestawiać ubrania?

Pepitka jest jednym z najbardziej popularnych wzorów - nie ma osoby, która by o nim nie słyszała. Do historii przeszła za sprawą Coco Chanel. Z czym zestawić ten ponadczasowy motyw w swojej kreacji?

Motyw pepitki - czym się wyróżnia?

Pepitka, inaczej zwana psim zębem, kurzą stopką czy pied-de-poule to nic innego, jak drobna przekrzywiona kratka. Pierwotnie składała się z zestawienia czerni i bieli, a obecnie powstało już jej kilka odmian w różnych wersjach kolorystycznych. Najsłynniejsze domy mody takie jak Gucci czy Dolce&Gabbana nadal wykorzystują motyw pepitki, dodając go do ubrań w nowoczesnej formie.

Krótka historia pepitki

Pepitka szczyt popularności osiągnęła w latach 50. ubiegłego wieku. Sam wzór był jednak bardzo dobrze znany już dużo wcześniej. Początku pepitki możemy dopatrywać się w skandynawskim osadach z III w. n. e., gdyż właśnie tam tworzono tkaniny o zbliżonym wzorze. W późniejszych wiekach wzór ten pojawił się na sklepieniach i ścianach świątyń leżących na Bliskim Wschodzie. W Europie pepitkę szczególnie doceniła szkocka klasa średnia, a w późniejszych latach również arystokracja. Największa jednak sławę zdobyła, gdy Coco Chanel postanowiła wykorzystać ten wzór w swoich projektach. Od tego czasu pepitka stała się wyznacznikiem elegancji i dobrego stylu.

Jak nosić pepitkę?

Pepitka jest bardzo popularnym elementem biurowych outfitów - pięknie wkomponowuje się w eleganckie stylizacje. Jednak wzór ten może być wkomponowany również w codziennie kreacje - aby dobrze się w niej prezentować, należy przestrzegać kilku zasad. Pod żadnym pozorem nie wolno łączyć pepitki z innymi wzorami,takimi jak kropki, paski czy krata. Zaleca się też unikać łączenia z kurzą łapka dodatków z motywami kwiatowymi i zwierzęcymi. Pepitka to bardzo wdzięczny wzór, który dodaje elegancji i klasy. . Motyw ten doskonale sprawdza się jako podstawa stylizacji.W sezonie wiosennym bardzo popularne są sukienki i spodnie z wzorem w pepitkę. Możemy też założyć piękną marynarkę w biało-czarny wzór i połączyć go z kolorową bluzką. Jeśli jesteśmy zwolenniczkami neutralnych barw, możemy zdecydować się na zestawienie spódnicy w psi ząb z białą lub czarna koszulą, co będzie się łączyło w niezwykle piękną i kobiecą stylizację. Jeśli jednak chcemy nieco odmłodzić klasyczny styl, możemy zdecydować się na wyraziste dodatki lub ubrać kolorowe tenisówki. Doskonale sprawdzą się również torebki w żywych i nasyconych odcieniach, które w ostatnim czasie cieszą się dużą popularnością. Pepitkę warto również wkomponować w swój wiosenny outfit i wybrać kurtkę, na której umieszczony będzie wspomniany motyw. W sklepach znajdziemy kurtki w klasyczne biało-czarne wzory, jak również płaszcze w niebieską, różową i zieloną pepitkę. Wybór takiej odzieży wierzchniej sprawi, że będziemy prezentować się niezwykle elegancko. Jeśli chcecie zakupić ubrania w pepitkę z najwyższej jakości materiałów, serdecznie zapraszamy do naszego sklepu!

pixel