Odzież wierzchnia damska - jak wybrać odpowiednią?

2020-11-17
Odzież wierzchnia damska - jak wybrać odpowiednią?

Damskie okrycia wierzchnie na wiosnę i nie tylko

Wybór damskiej odzieży wierzchniej nie należy do prostych zadań, ważny jest nie tylko jej wygląd, ale i jakość. Każdą z nas przynajmniej raz w życiu spotkała sytuacja, w której piękny sweterek lądował w szufladzie z ubraniami ,,do lasu” po pierwszym praniu, bo nie nadawał się już do noszenia na co dzień, czy też kurtka, która po pierwszym załamaniu pogody nie chce schnąć i jedynym jej zastosowaniem może być odstraszanie niechcianych gości nieprzyjemnym zapachem. W takim razie jak wybrać modną odzież damską, która będzie atrakcyjna i trwała? Trzeba skupić się na materiale.

okrycia wierzchnie damskie

Odzież wierzchnia damska - najlepsze materiały

Każde damskie okrycie wierzchnie powinno zostać wykonane z odpowiedniego materiału - najlepszym jest nylon. Dzięki temu, że jest on materiałem syntetycznym doskonale sprawdza się przy produkcji kurtek, dodatkowo jest idealny na wyjścia w deszczową pogodę. Do wiosennych i jesiennych okryć wierzchnich sprawdza się także bawełna z dodatkiem poliestru (dzięki czemu zachowuje większą trwałość) oraz wełna (także może być z domieszką poliestru). Warto dodać, że większość kurtek ma podszewki wykonane z samego poliestru, przez co jest bardziej trwała i uniwersalna - na przykład nie uczula tak jak może to robić pierze.

Okrycia wierzchnie damskie - z kapturem czy bez?

To pytanie zadaje sobie pewnie niejedna z nas - wybrać okrycie wierzchnie z kapturem czy bez? Kaptur kojarzy się z odzieżą bardziej sportową i ,,na luzie” niż elegancką i gustowną. Jednak czy damskie okrycie wierzchnie z kapturem musi zaprzeczać elegancji? Oczywiście, że nie! Obecnie na rynku pojawia się coraz więcej ładnej i eleganckiej damskiej odzieży wierzchniej z kapturem. Jest ona nie tylko gustowna, ale także praktyczna w okresie przejściowym, gdy nie wiadomo do końca jaka pogoda nas dopadnie, a my zapomnimy akurat parasolki. Kaptur może przydać się także podczas szybkiego wypadu do osiedlowego sklepu z armagedonem na głowie.

Okrycia wierzchnie damskie wiosna

 

Okrycia wierzchnie damskie idealne na wiosnę

Wszyscy wiemy, że na zimę najlepiej sprawdzają się grube, ocieplane kurtki czy też płaszcze, jednak jakie okrycie wierzchnie najlepiej wybrać wiosną, a jakie jesienią? Do faworytów damskiej odzieży wierzchniej na wiosnę zaliczają się lekkie parki i płaszczyki w jasnych kolorach oraz kurtki skórzane w podobnej kolorystyce. Jesień swoją kolorystyką i pogodą zachęca do noszenia okrycia wierzchniego z kapturem, kurtek skórzanych i płaszczy. Oczywiście wszystko utrzymane powinno być w kolorystyce stonowanej, odcieniach delikatnej szarości, karmelu, ciemniejszej zieleni czy też bordo, które nadadzą się na tę porę roku idealnie.

pixel