Kurtki i płaszcze przejściowe, idealne na każdą pogodę!

2021-01-08
Kurtki i płaszcze przejściowe, idealne na każdą pogodę!

Kurtki i płaszcze przejściowe, idealne na każdą pogodę!

Kurtki i płaszcze przejściowe zwykle kupujemy w okresie jesiennym, kiedy temperatura na zewnątrz sukcesywnie maleje. Wiosną również można nosić ubrania przejściowe, gdyż pogody nie są jeszcze tak unormowane jak latem.
Kurtki przejściowe i płaszcze świetnie sprawdzą się zarówno w deszczowe dni, jak i przy silnym wietrze. Dodatkowo można je dobrze wystylizować z jesienną, a także wiosenną garderobą.

Osłona przed wiatrem i deszczem

Odpowiednia kurtka przejściowa powinna posiadać podszewkę, chroniącą nas przed niskimi temperaturami. Istotnym jest, aby kurtka przejściowa posiadała kołnierz, który osłoni naszą szyję, a także kaptur, pozwalający na osłonę przed deszczem i wiatrem.
Ważne, żeby kurtka nie krępowała ruchów i była wygodna. Jeżeli w grę wchodzi uprawianie sportu w kurtce przejściowej, to najlepiej sprawdzą się fasony sportowe.

kurtka przejściowa kurtki przejściowe

Dobra jakość jest podstawą

Przeglądając kurtki i płaszcze przejściowe w sklepach należy zwrócić uwagę na ich wykonanie. Nie powinny odstawać żadne szwy, pojawiać się przerwane nici czy prucia. Świadczy to o słabym wykonaniu kurtki, co może skutkować szybkim zniszczeniem. W przypadku poszukiwania uniwersalnej kurtki przejściowej warto zwrócić uwagę na to czy posiada ona odpinany kaptur, taka funkcja znacznie zwiększa komfort użytkowania i pozwala na zmianę naszego stroju.
Kurtki i płaszcze przejściowe najlepiej wybierać trochę dłuższe, tak by sięgały one przed kolano, w ten sposób chronimy nasze ciało przed silnymi wiatrami i niskimi temperaturami. Przy zakupie kurtki przejściowej dobrze jest sprawdzić czy posiada ona ściągacze, gdyż dzięki nim możemy uchronić się przed przeszywającym wiatrem oraz przedostaniem chociażby śniegu pod kurtkę.
Kurtki przejściowe powinny być wykonane z porządnego materiału, najlepiej takiego, który jest wodoodporny i ciepły. Jednym z lepszych materiałów jest na przykład poliester, czyli sztuczny i syntetyczny materiał. Kurtki wykonane z poliestru nie są z reguły kosztowne, zatrzymuje on ciepło, ale niestety nie posiadają izolacji termicznej – nie pozwalają skórze oddychać.

płaszcze przejściowe

Płaszcz przejściowy może być elegancki

Warto nadmienić, że przejściowe płaszcze sprawdzą się nie tylko na jesiennych czy wiosennych spacerach, ale i podczas eleganckich okazji. Firmy oferują ogromne spektrum płaszczy przejściowych, które chronią przed niskimi temperaturami, wyglądając przy tym niezwykle stylowo. Luźniejsze płaszcze świetnie sprawdzą się z wszelkiego rodzaju dopasowanymi spodniami.
Dobierając do takiego płaszcza obcasy bądź wysokie kozaki, sprawimy, że nasza stylizacja będzie iście elegancka i szykowna. Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą kurtek i płaszczy przejściowych od Goodlookin!

Polecane

pixel