Jak łączyć ze sobą wzory?

2021-06-14
Jak łączyć ze sobą wzory?

Nowoczesne połączenia

Aktualnie w trendach modowych łączenie wzorów jest czymś, co pozwala na przedstawienie zupełnie nowych i unikatowych połączeń. Zestawianie ze sobą różnych wzorów i tkanin w stylizacji wygląda bardzo modnie.
Jednak panuje kilka zasad w tym kontekście. Warto wziąć je pod uwagę, aby czuć się pewniej.

Pomocne zasady w łączeniu wzorów

Jeśli czujesz się niepewnie w zróżnicowanych kombinacjach kolorystycznych, upewnij się, że łączysz ze sobą kolory o tym samym natężeniu. Mocne kolory w podobnych odcieniach będą się ładniej komponowały niż połączenie ostrej czerwieni z pastelowym kolorem.
Właśnie o to chodzi w miksowaniu designów - spajamy je na podstawie kolorów. W ciekawych kreacjach stawiajmy na wzory w różnych stylach. Przy tym faktury tkanin również mogą się łączyć tworząc zupełnie inny i spersonalizowany wygląd, który ludzie będą przypisywać tylko Tobie.
Jednak aby uzyskać równowagę i spójność ubioru, połącz trzy różne wzory. Jest to klasyczny i bardzo modny efekt w ostatnim czasie.
Kiedy już przekonasz się do odważnych zestawień możesz łączyć ze sobą nawet 6 wzorów i tkanin. Nie ma ograniczeń w tej kwestii.

jak laczyc ze soba wzory sklep goodlookin

Niecodzienną stylizację warto jest wyważyć neutralnymi kolorami. Najlepiej mieć dodatki, na przykład torebka, szalik, rękawiczki czy opaska w neutralnym kolorze, które zrównoważą kolorystykę stroju. Wtedy uzyskasz bardzo zgrane zestawienie. Ciężkim tematem jest dobieranie do siebie wzorów kontrastowych.
Czarno białe szachownice, paski, czy inne temu podobne wzory, mogą przytłaczać. Desenie kontrastowe warto jest neutralizować, aby były przyjemniejsze dla oka.

jak laczyc ze soba wzory sklep goodlookin

Sposoby zestawiania

Wyróżniamy kilka sposobów łączenia ze sobą kolorów, wzorów i faktur. Biorąc pod uwagę różne aspekty kreacja będzie miała inny styl. Pierwsza propozycja zestawienia to dobieranie dużego i wyróżniającego się printu na białej płaszczyźnie do elementu z równie wyróżniającym się wzorem.
Powiedzmy, że mamy białą koszulkę i do niej dobieramy spódnicę lub spodnie we wzory. Pamiętajmy o tym, żeby łączyły się kolorem. Mogą być to te same odcienie kolorów, ale możemy postawić na jeden, ten sam dominujący kolor wśród innych nałożonych na print. Ta wskazówka na pewno przyda się przy tworzeniu stroju w szybkim czasie. Kolejną propozycją jest kompilacja tego samego deseniu w różnych kolorach. Znowu biorąc pod uwagę szczególnie kolorystykę i jej nasycenie.
Bardzo dobrze prezentują się w takim wypadku kolory pastelowe. Do tego możemy spróbować dobierać do stylizacji elementy z tym samym printem w różnych odcieniach tego samego koloru. Często stawiamy na bezpieczne ubrania jednokolorowe, tak aby się nie wyróżniać i przypadkowo nie popełnić wpadki modowej. Ale nie ma się czym przejmować, bo dzisiaj każdy nosi to, co mu najbardziej odpowiada.
pixel