Apaszka na kilka sposobów- jak można wykorzystać ozdobną chustę?

2022-06-15
Apaszka na kilka sposobów- jak można wykorzystać ozdobną chustę?

Mimo upływu czasu dawna moda daje o sobie znać. Dodatki z lat 50, 30, a nawet 20, obecnie bardzo chętnie znajdują dla siebie miejsce w naszych stylizacjach. Jednym z elementów garderoby, który nie stracił swojej popularności, jest ozdobna chusta. Była noszona kiedyś przez największe gwiazdy, głównie dlatego, że podkreśla ona każdą stylizację, nadaje jej charakteru i można wykorzystywać ją na wiele sposobów — kilka z nich znajdziecie w naszym artykule!

Klasyczny dodatek na szyję

W zależności od efektu, jaki chcemy otrzymać, apaszki ozdobne możemy zawiązać na kilka sposobów. Jeżeli chcemy uzyskać francuski akcent, możemy umieścić taką apaszkę na boku szyi. Tak wystylizowana sprawi, że będziemy mieć bardziej elegancki wygląd. Sytuacja wygląda podobnie, kiedy zrobimy z niej kokardę — luźno zwisająca z pewnością doda nam ekstrawagancji i przykuje niejedno spojrzenie. Niewiele osób wie, że to właśnie one zapoczątkowały krawaty, dlatego świetnie odnajdą się w ich zastępstwie. Metod wiązania tego dodatku jest więc bardzo dużo. Możemy zrobić z niego krawat, naszyjnik, bądź szykowną ozdobę, a to, którą z nich wybierzemy, zależy tylko od naszej wyobraźni! Wystarczy zawiązać ją wokół szyi, a jej końce rozłożyć, natomiast sposobów jest wiele i śmiało możemy dopasować każde wiązanie do swojej stylizacji.

Funkcjonalna ozdoba na włosy

Apaszki noszone na włosach sprawdzą się przede wszystkim w codziennych stylizacjach. Dzięki nim strój przykuwa uwagę, a w dodatku przynosi wiele korzyści. Przykładowo, chusta na włosach w stylu „babushka scarf” chroni naszą głowę przed słońcem, a włosy przed szkodliwym działaniem jego promieni słonecznych, które źle wpływają na ich kondycję. Przyda się ona również w wietrzne dni jako opaska, bądź gumka do włosów. Dzięki niej nasz strój będzie bardziej klimatyczny, a złe warunki pogodowe nie zepsują naszej fryzury.

Uwielbiany dodatek

Wbrew pozorom chusta znajduje swoje zastosowanie nie tylko na włosach, czy szyi — jej wkład w modę jest o wiele większy! Może być ona doskonałym zamiennikiem każdej biżuterii, na przykład wiązana na nadgarstku bądź przedramieniu. W tym sposobie najlepiej sprawdzą się kolorowe chusty, o ciekawych wzorach, szczególnie w letnich stylizacjach. Innym trendem jest przywiązanie jej do swojej torebki, bądź plecaka. W ten sposób nawet rzeczy o prostym kroju i kolorze staną się ciekawsze, a braki w naszym stroju zostaną wypełnione. Apaszka przyda nam się również w upalne dni, ponieważ w kilku prostych krokach możemy zrobić z niej top odkrywający ramiona. Wybraną, kwadratową chustę należy złożyć na pół (trzeba wybrać te o większych rozmiarach) w ten sposób, aby powstał z niej trójkąt. Następnie jej najdłuższą krawędź musimy przyłożyć do klatki piersiowej, a jej boki zawiązać na plecach. Gdy tradycyjne paski nie cieszą naszego oka, apaszka dobrze je zastąpi — wystarczy przeciągnąć ją przez szlufki i utworzyć supeł, bądź kokardę.

Jeżeli chcą Państwo urozmaicić swoje stylizacje i znaleźć modne ciuchy, które odświeżą każdą szafę- zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu!

pixel